Halıdere Sahil Düzenleme Projesi Başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi Bir projeyi daha hayata geçiriyor. Körfezin güney sahilinde Değirmendere ile Halıdere arasında yer alan Halıdere sahilinde çalışmalar başladı. Projenin 1 Yıl gibi kısa bir sürede tamamlanacağı ifade ediliyor.

37 bin 105 metrekare alana sahip alandaki proje tamamlandığında bölgenin cazibe merkezlerinden biri olması planlanıyor. Projenin 19 bin metrekarelik kısmı vatandaşların rahat vakit geçirebilmesi için yeşil alan olarak ayrıldı. Bin 350 metre sahil uzunluğuna sahip olan projede vatandaşlar için yürüyüş ve bisiklet yolu inşa edilecek. Projede ayrıca kafeterya, mescit, tuvalet, çocuk oyun alanı gibi sosyal ihtiyaçları karşılayacak tesisler de yer alacak. Ayrıca vatandaşlar için 76 araçlık otopark yapılacak. Proje kapsamında vatandaşların spor yapabilmeleri için bin 100 metrekarelik spor alanı, 1 adet basketbol sahası ve 2 tenis kortu inşa edilecek.

Değirmendere Kuruçeşme mevkii ile Halıdere arasında yer alan sahil düzenleme projesinin İzmit körfezinin gerdanlıklarından biri olacağını ifade eden Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer; “Büyükşehir belediyemizin desteği ile gerçekleştireceğimiz proje, bütün İzmit körfezindeki diğer yerleşim birimlerinde cazibe merkezi olarak bilinen Değirmendere-Halıdere arasındaki sahilimize ilgi ve talebi katbekat arttıracaktır. Özetle bu projemiz; İzmit Körfezi için yeni bir gerdanlık ve bölgenin cazibe merkezi olacaktır” dedi.

Projenin tamamlanmasıyla, yerli ve yabancı turistlerin çok sık ziyaret ettiği Gölcük ve köylerindeki doğayla iç içe olan alanlarına bir yenisi daha eklenmiş olacak.

 


245 Kez Görüntülendi
l Fotoğraflar
 
Kocaeli Gölcük Turizm Birliği  
Ana Sayfa |
Hakkımızda |
Projeler |
Ne Nerede? |
Doküman |
İletişim |
 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Web sitesi içeriği ile ilgili sorumluluk Kocaeli Gölcük Turizm Birliği Başkanlığı'na aittir.
Site içeriğinden kaynak belirtilerek alıntı yapılabilir.